Resultat 2014

Bruks



Ekipage
Klass
Datum
Plats
Poäng
Placering
Resultat
X-it & Cinna
Akl sph
2014-11-30
Varberg
227,50

Uppflyttad
Yackie & Anna
Akl sph
2014-10-12
Växjö
270,25
1
Uppflyttad
Yalla & Malin
Akl sph
2014-10-04
Gamleby
247,00
2
Uppflyttad
Sitrus & Kristina
Ekl sök
2014-09-21
Katrineholm
505.50
2
Godkänd
Tindra & Åsa
Ekl sph
2014-09-20
GMBK
461,00
17
Godkänd
Tindra & Åsa
Ekl sph
2014-09-14
Tidaholm
468,50
10
Godkänd
Sitrus & Kristina
Ekl sök
2014-09-14
Surahammar
464,75
3
Godkänd
Tammi & Merike
Hkl sph
2014-09-06
Söderköping
490,25
3
Uppflyttad
Xardas & Mildrid
Lkl sph
2014-06-07
Voss
289,00
1
Uppflyttad
Sitrus & Kristina
Hkl sök
2014-06-01
Flen, Katrineholm
526,75
1
Uppflyttad
Trixa & Kristina
Hkl sph
2014-05-25
Matfors
413,00
3
Godkänd
Trixa & Kristina
Lkl sök
2014-05-18
Ragunda
500,75
1
Uppflyttad
Rusa & Linda
Ekl sph
2014-05-03
Vimmerby
577,75
3
Certpoäng
Vilse & Adina
Akl sph
2014-04-27
Sävsjö
230,00
1
Uppflyttad
Rusa & Linda
Ekl sph
2014-04-26
Söderköping
578,75
1
Cert
Tammi & Merike
Lkl sph
2014-04-19
Eskilstuna
476,75
3
Uppflyttad
Vixi & Sabina
Akl sph
2014-04-06
Västervik
223,00
6
Godkänd
Rusa & Linda
Ekl sph
2014-03-30
Götene
563,50
3
Certpoäng

Lydnad

Ekipage
Klass
Datum
Plats
Poäng
Placering
Resultat
Xardas & Öystein
Kl II
2014-12-27
Sandeid
160,5
2
1:a pris
Disca & Siri
Kl I
2014-12-06
Gamleby
138,0
7
3:e pris
Xardas & Mildrid
Kl I
2014-09-27
Bergen
276,5
1
1:a pris
Yackie & Anna
Kl II
2014-08-08
Forserum
175,5
1
1:a pris
X-it & Cinna
Kl II
2014-05-30
Värnamo
179,0
2
1:a pris
X-it & Cinna
Kl II
2014-05-29
Skillingaryd Attila
162,0
2
1:a pris
X-it & Cinna
Kl II
2014-05-24
Huskvarna
179,5
1
1:a pris
Yackie & Anna
Kl I
2014-05-18
Saxnäs
171,0
2
1:a pris
Trixa & Kristina
Kl III
2014-05-01
Timrå
219,0
3
3:e pris
Xardas & Mildrid
Kl I
2014-03-30
Kvam, Norge
137,5
5
3:e pris
Tindra & Åsa
Kl Elit
2014-02-16
GMBK
268,0
8
1:a pris

Rally

Ekipage
Klass
Datum
Plats
Poäng
Placering
Resultat
X-it & Cinna
Fortsättning
2014-12-13
Sävsjö
88
5/27

X-it & Cinna
Fortsättning
2014-12-13
Sävsjö
83
12/27

Vegas & Marit
Nybörjare
2014-11-29
Gran
194
2
Uppflyttad
X-it & Cinna
Fortsättning
2014-10-25
Tranås
93
6/33
Godkänd
X-it & Cinna
Fortsättning
2014-10-25
Tranås
91
9/28
Godkänd
Spexa & Louise
Fortsättning
2014-10-12
Helsingborg
81

Godkänd
Spexa & Louise
Nybörjare
2014-09-28
Smålandstena
99
1

X-it & Cinna
Nybörjare
2014-09-21
Ödeshögs KK
90
10
Godkänd
X-it & Cinna
Nybörjare
2014-09-21
Ödeshögs KK
86
8
Godkänd
Spexa & Louise
Nybörjare
2014-09-14
Hässleholm
100
1
Uppflyttad
Spexa & Louise
Nybörjare
2014-08-16
Oskarström
93
2

X-it & Cinna
Nybörjare
2014-08-01
Jönköping
88
13/40
Godkänd

Agility

Ekipage
Klass
Datum
Plats
Poäng
Placering
Dexter & Magnus
Klass 2
2014-09-20
Älmhult
0 fel, pinne
3/37
Dexter & Magnus
Klass 2
2014-09-20
Älmhult
0 fel, pinne
3/36
Sitrus & Kristina
Klass 1
2014-08-30
Flen

2/25
Sitrus & Kristina
Klass 1
2014-08-30
Flen
Uppflyttad till klass 2
4/24
Csolo & Ebba
Hopp 1
2014-08-30
Oskarshamn
0 fel, pinne = uppflytt till hopp 2
1/13
Dexter & Magnus
Hopp 2
2014-08-23
Hässleholm
0 fel, pinne
5/50
Dexter & Magnus
Hopp 2
2014-09-09
Mönsterås
0 fel, pinne
1/17
Vixi & Sabina
Hopp 2
2014-08-03
Ystad
0 fel, pinne
3/58
Vixi & Sabina
Hopp 2
2014-08-02
Ystad
0 fel, pinne
1/64
Viska & Maria
Hopp 2
2014-06-08
SBK Göteborgs avd
Pinne, kvalificerad för hopp 3
4/56
Dexter & Magnus
Hopp 1
2014-06-07
Nynäshamn
0 fel, pinne
4/24
Dexter & Magnus
Klass 1
2014-06-06
Växjö
0 fel, pinne
2/40
Dexter & Magnus
Hopp 1
2014-06-06
Växjö
0 fel, pinne
7/45
Dexter & Magnus
Hopp 1
2014-06-01
Söderköping
0 fel, pinne
1/27
Dexter & Magnus
Klass 1
2014-06-01
Söderköping
0 fel, pinne
2/26
Viska & Maria
Klass 2
2014-05-25
SBK Halmstad
0 fel, pinne
4/66
Viska & Maria
Hopp 2
2014-05-25
SBK Halmstad
0 fel, pinne
3/63
Vixi & Sabina
Klass 2
2014-05-11
Jönköping
0 fel, pinne
3/47
Dexter & Magnus
Hopp 1
2014-05-10
Jönköping
0 fel, pinne
4/62
Dexter & Magnus
Klass 1
2014-05-10
Jönköping
0 fel, pinne
5/50
Csolo & Ebba
Klass 1
2014-05-10
Jönköping
Pinne
3/57
Csolo & Ebba
Hopp 1
2014-05-10
Guldagility Kalmar
Pinne
3/69
Sitrus & Kristina
Hopp 1
2014-05-04
Västerås
1 pinne = uppflyttad till klass 2
4/68
Dexter & Magnus
Hopp 1
2014-05-03
Ronneby
0 fel, pinne
6/36
Csolo & Ebba
Hopp 1
2014-05-03
Ronneby
Pinne
3/36
Dexter & Magnus
Hopp 1
2014-05-01
Smålandstena
0 fel, pinne
1/42

Utställning

Hund & handler
Datum
Plats
Resultat
Domare
Yackie & Anna
2014-05-03
Jönköping
Excellent, Bästa juniortik
Tomas Rohlin